Nij Smellinghe gaat ziekenhuisbreed Indiveo gebruiken om patiënten voor te lichten over hun aandoening, onderzoek of behandeling met digitale animatievideo’s, ondersteund door tekst (divi’s). Een aantal poliklinieken werkt al langer met Indiveo, de komende tijd wordt dit uitgebreid.
Toegankelijke informatievoorziening
De ziekenhuisbrede uitrol van Indiveo is onderdeel van de Visie op Poliklinieken van Nij Smellinghe, waarbij we onder andere werken aan digitale, toegankelijke informatievoorziening voor patiënten. De divi’s worden beschikbaar gesteld via patiëntenportaal Mijn Nij Smellinghe, de app BeterDichtbij en www.nijsmellinghe.nl.
Goed voorbereid
De video’s in de divi’s helpen patiënten om medische informatie beter te begrijpen en te onthouden. Door de divi’s voorafgaand aan een afspraak beschikbaar te stellen, komt de patiënt bijvoorbeeld beter voorbereid op het spreekuur en heeft de zorgverlener tijd voor het echte gesprek met de patiënt (de uitleg over een behandeling kan bijvoorbeeld korter).
In de komende tijd bereiden we de ziekenhuisbrede implementatie van Indiveo voor. In 2024 kunnen patiënten zich via steeds meer divi’s laten informeren.
Laatste nieuws
-
17 apr 2026
Terugblik 3 van Drachten - 14 april 2026
-
16 apr 2026
Voorstellen: Het team achter de 3 van Drachten
-
08 apr 2026
Huid- en laserkliniek indicatiekaart
-
18 feb 2026
Triage van patiënten met een cervicaal of lumbaal radiculair syndroom
-
17 feb 2026
Even voorstellen: Roberta Manzat, MDL arts
-
10 feb 2026
3 van Drachten | 14 april 2026
-
04 dec 2025
Meedenkadvies vervangt meedenkconsult in Zorgdomein
-
04 dec 2025
Meer aandacht voor de patiënt dankzij AI in spreekkamers ziekenhuis Nij Smellinghe
-
25 sep 2025
Innovatie in de operatiekamer: Nij Smellinghe introduceert Da Vinci robot
-
28 aug 2025
Eerste grote stap naar toekomstbehendige acute zorg in Drachten