Wees meer bewust van de rijkdom in je leven. Het is de levensles die verpleegkundig specialist Sylvia heeft geleerd op de corona-afdeling van Nij Smellinghe. Dagelijks ziet ze van dichtbij hoe groot de impact van het virus is op het leven van patiënten. "Corona kan voor een enorme wending zorgen in je levensgeluk."
Omscholen
Na ruim dertien jaar als verpleegkundig specialist Orthopedie te hebben gewerkt, liet Sylvia zich in 2020 omscholen tot verpleegkundig specialist Longziekten. "Ik ben tijdens de eerste coronagolf tijdelijk werkzaam geweest als verpleegkundig specialist binnen de reguliere longzorg. Dat beviel me uitstekend, waarna ik op 1 september 2020 ben gestart als verpleegkundig specialist Longziekten. Tijdens de tweede coronagolf werk ik op de corona-afdeling, waar ik het gehele medische proces coördineer. Van het aanvragen van onderzoeken en het voorschrijven van de medicatie tot het regelen van de ontslagrecepten en de correspondentie naar de huisartsen."
Diep respect
Als verpleegkundig specialist ziet Sylvia dagelijks de impact die het coronavirus heeft op patiënten die op de corona-afdeling worden opgenomen. Het meest schrijnend zijn de verhalen van partners die samen worden opgenomen, waarvan één geliefde komt te overlijden, waarna de andere niet bij de uitvaart aanwezig kan zijn. "Dat is hartverscheurend om te zien", knikt Sylvia. "Ik heb diep respect voor mijn collega-verpleegkundigen, die de patiënt tijdens en na de uitvaartdag bij dit rouwproces begeleiden."
Levensles
Al deze verhalen maken Sylvia bewust van het feit dat er elk moment een enorme wending kan ontstaan in je levensgeluk, door het verlies van een naaste. "Pluk de dag, is mijn motto geworden. Tel je zegeningen in het leven en wees je meer bewust van de enorme rijkdom om je heen. Dat is wat corona mij heeft geleerd."
#Vrijdagverhalen
Onder het motto ‘Met aandacht. Dat voelt beter’ zetten dagelijks circa 1.600 collega’s zich in binnen Nij Smellinghe. In de serie Vrijdagverhalen vertellen bevlogen collega’s die voor én achter de schermen in ons ziekenhuis werken hun verhaal.
Laatste nieuws
-
07 aug 2025
Noordelijke ziekenhuizen verbeteren samen de zorg voor patiënten met een chronische darmziekte
-
31 jul 2025
Radioloog Esther: “Ik vind het belangrijk om mijn kennis over het menselijk lichaam toe te passen”
-
30 jul 2025
Plezier in beweging bij COPD met de longuitdaging - Nijs zomer 2025
-
30 jul 2025
De zomereditie van Nijs is er!
-
29 jul 2025
Mijlpaal: eerste fase afdeling Acute Zorg opgeleverd
-
28 jul 2025
Brommers kieken - Column gynaecoloog/seksuoloog Esther Nijhuis
-
17 jul 2025
Diëtist Anne: “Het geeft mij energie wanneer ik merk dat patiënten zich gehoord voelen”
-
15 jul 2025
Ziekenhuis Nij Smellinghe maakt grote duurzame stap met tweede WKO-installatie
-
14 jul 2025
"Vanuit mijn ervaring kom ik op voor de patiënt"
-
14 jul 2025
Weren, Kleren en Smeren: zonbescherming begint bij bewustwording