Vraag stellen wanneer het uitkomt
“Voor of na een ziekenhuisbezoek zitten patiënten vaak met allerlei vragen. Vaak wachten patiënten dan tot de volgende afspraak of stellen deze vragen telefonisch. Nu kan het gelijk via de mobiele telefoon of computer. Het gaat dan om praktische vragen zoals de openingstijden of parkeren. Maar ook medische vragen. Bijvoorbeeld omdat de patiënt zich zorgen maakt over de genezing van een wond. Door het meesturen van een foto via de app kan een arts meekijken en advies geven. Dit kan eventueel een extra bezoek aan het ziekenhuis besparen. Patiënten kunnen snel, veilig en makkelijk vragen stellen via de BeterDichtbij app op een moment dat het hun past,” aldus Bert Kleinlugtenbeld, Voorzitter Raad van Bestuur ziekenhuis Nij Smellinghe.
Ziekenhuis Nij Smellinghe eerste Friese ziekenhuis
BeterDichtbij is om niet-spoedeisende vragen te stellen aan het ziekenhuis of behandelaar. Het gebruik van BeterDichtbij is simpel, omdat het lijkt op WhatsApp. De appjes van patiënten komen via een beveiligd berichtenprogramma binnen op de desbetreffende polikliniek en worden altijd binnen drie werkdagen beantwoord. Ziekenhuis Nij Smellinghe is het eerste Friese ziekenhuis dat gebruik maakt van BeterDichtbij. In Nederland maken 16 ziekenhuizen en steeds meer huisartsen gebruik van deze app. Ziekenhuis Nij Smellinghe start in april 2019 met de afdelingen Cardiologie en Dermatologie. Vanaf mei kunnen patiënten ook vragen stellen aan de afdeling Maag, Darm en Leverziekten (MDL). “We gebruiken de aankomende maanden om ervaring op te doen met BeterDichtbij om later dit jaar de app verder uit te rollen in ons ziekenhuis” aldus Kleinlugtenbeld.
Tijdens onze Open Dag op zaterdag 13 april (10.00 – 15.00 uur) kan er kennis worden gemaakt met de BeterDichtbij app en vragen worden gesteld.
Laatste nieuws
-
15 apr 2026
Liveblog - Cyberincident bij Chipsoft (HiX) - 14.00 uur: Update cyberincident ChipSoft: Mijn Nij Smellinghe weer beschikbaar
-
13 apr 2026
Nij Smellinghe opnieuw in top drie in gezondheid & vitaliteit
-
13 apr 2026
Sponsoring Otium, de tuinkamer op de Intensive Care
-
07 apr 2026
Meer rust en comfort voor COPD-patiënten: beademing met neus- of mondmasker nu mogelijk op Longafdeling Nij Smellinghe
-
06 apr 2026
‘De ambulances die voorbij vlogen vond ik fascinerend’
-
02 apr 2026
Aangepaste openingstijden
-
31 mrt 2026
'Raar'is soms iets wat iemand nodig heeft - Column OK-verpleegkundige Fokkeliene Monderman
-
31 mrt 2026
Doe mee met de Longuitdaging!
-
26 mrt 2026
Nij Smellinghe pioniert: in 2027 volledig van het gas af met revolutionaire warmtebatterij
-
23 mrt 2026
Tijdelijke verhuizing en verbouwing Dagbehandeling Oncologie