De bouw van het nieuwe Spoedplein is in volle gang en de oplevering komt steeds dichterbij. Nog dit jaar wordt de nieuwe Afdeling Acute zorg met geïntegreerde huisartsenspoedpost opgeleverd. Om alvast een kijkje te nemen op hun toekomstige werkplek gingen Regina Procee en Ioana Drogt samen Sjoukje Peereboom van afdeling Vastgoed de bouw op.
Voor Sjoukje was dit een bijzonder moment: "Je werkt er al zo lang naartoe, en dan eindelijk zien wat het wordt, dat werkt heel motiverend." Tijdens de rondleiding kregen zij een goed beeld van de ruimtes en de manier waarop de plannen werkelijkheid worden.
Sjoukje is projectcoördinator voor de verbouw van zorgafdelingen bij de afdeling Vastgoed. Ooit begon ze als IC/CC-verpleegkundige en zet nu haar ervaring in om bij te dragen aan een toekomstbestendig ziekenhuis. "Van zorg verlenen naar bouwen aan zorg, een mooie uitdaging!".
Een opvallend kenmerk van het nieuwe Spoedplein is de lichte, ruimtelijke opzet. "De opvallend grote lichtstraten maken echt het verschil, je ziet nu hoe alles samenkomt zoals we het bedacht hadden," vertelt Sjoukje. Ook de Acute Zorg-afdeling wordt anders ingericht: straks krijgt elke IC-patiënt een eigen kamer met veel licht, houten accenten en zicht naar buiten. Dit draagt bij aan een rustige en prettige omgeving. "Nu hebben we veel kleine ruimtes, straks wordt het echt anders."
Regina werkt als IC/CC-verpleegkundige en is lid van de werkgroep Gebruikers Nieuwbouw. Naast haar diensten op de IC/CC werkt ze mee aan de nieuwbouwplannen. "De nieuwe IC wordt een prettige, lichte omgeving voor patiënten, naasten én medewerkers. Daarnaast biedt het samenbrengen van afdelingen kansen om kennis en expertise te delen wat denk ik echt een bijdrage is aan de kwaliteit van zorg."
Eén afdeling Acute Zorg met Spoedplein en geïntegreerde huisartsenpost Op dit moment zijn verschillende afdelingen, zoals de SEH, ICC, EHH, CCU en de Huisartsenpost nog verspreid in en buiten het ziekenhuis. Deze worden samengevoegd in één afdeling Acute Zorg met het Spoedplein waar we straks multidisciplinair samenwerken. Voor de patiënten wordt het veel duidelijker. Er is één ingang, waar wordt gekeken waar de patiënt het best geholpen kan worden. Dat kan bijvoorbeeld bij de Dokterswacht zijn of op de SEH.
Daarnaast wordt de samenwerking tussen de huisarts en het ziekenhuis versterkt. De huisarts kan heel gemakkelijk overleggen met een specialist van het ziekenhuis zodat de patiënt gelijk op de juiste plek is. Ook gaan we alle ruimten gezamenlijk gebruiken. Die samenwerking tussen de verschillende afdelingen en samenwerkingspartners is ontzettend belangrijk om de acute zorg nu en in de toekomst te kunnen garanderen.
Ioana, anesthesioloog-intensivist, werkt nu op het OK-complex en de IC. Ze kijkt uit naar de moderne IC en de ontmoetingen met collega’s op het Spoedplein. "Het wordt een state-of-the-art IC waar we de best mogelijke zorg kunnen bieden. Maar ik ga het bouwproces ook missen, wat een unieke ervaring!".
Laatste nieuws
-
03 nov 2025
“Ik zie het als mijn missie om mensen te betrekken en goed te informeren”
-
31 okt 2025
Gebruikte prikpennen en spuiten duurzaam inzamelen met Safe Returns programma
-
30 okt 2025
Meer aandacht voor de patiënt dankzij AI in spreekkamers ziekenhuis Nij Smellinghe
-
28 okt 2025
Het Leefstijlroer: in gesprek over gezondheid
-
23 okt 2025
80 jaar Nij Smellinghe: wat is jouw herinnering?
-
20 okt 2025
Geslaagde Informatieavond ‘Nij Smellinghe legt uit: Slaapapneu’
-
20 okt 2025
'Het positieve van de overgang: een schijt-mentaliteit' - Column gynaecoloog/seksuoloog Esther Nijhuis
-
14 okt 2025
Stoppen-met-roken-programma Nij Smellinghe en Verslavingszorg Noord-Nederland
-
13 okt 2025
De week van het donorgesprek
-
09 okt 2025
Kennisuitwisseling met Alliade: hoe bieden wij optimale zorg aan een kwetsbare doelgroep?