Het wordt een speciale en niet dagelijkse opdracht voor ca. 60 studenten van de Hotel Management opleiding van NHL Stenden. Ze gaan op maandag 22 en dinsdag 23 januari een eigen bedacht recept koken. De kookchallenge vindt plaats in de keuken van Nij Smellinghe en van de hotelschool Leeuwarden. Het winnende recept wordt opgenomen in het assortiment van onze keuken en wordt bereid in restaurant Smakelijk.
Duurzaamheid is belangrijk in deze opdracht; alle recepten moeten uit 100% traceerbare ingrediënten bestaan, aanpasbaar zijn aan de meeste diëten en bestaan uit ingrediënten van het seizoen en komen van lokale leveranciers.
Afgelopen week is de groep studenten door Lex Moerke d.m.v. een presentatie al meegenomen in de dagelijkse praktijk rond dit onderwerp. “Duurzaamheid in de breedste zin van het woord”. Wat heeft Nij Smellinghe al gedaan en wat gaat Nij Smellinghe de komende jaren nog doen om nog duurzamer te worden. Hoe wordt duurzaamheid in de praktijk vanuit alle afdelingen toegepast en wat heeft het Green Team al bereikt? Om de theorie ook echt in praktijk te laten zien, is een uitgebreide rondleiding gegeven. Een smakelijke lunch kon als afsluiter natuurlijk niet ontbreken, waarna de studenten weer terugkeerden naar de campus om verder te gaan met de uitwerking van hun opdracht.
Komende maandag en dinsdag vinden de kookchallenges plaats. We kijken uit naar de gezonde en creatieve recepten waar de studenten mee komen!
Laatste nieuws
-
02 apr 2026
Aangepaste openingstijden
-
31 mrt 2026
'Raar'is soms iets wat iemand nodig heeft - Column OK-verpleegkundige Fokkeliene Monderman
-
31 mrt 2026
Doe mee met de Longuitdaging!
-
26 mrt 2026
Nij Smellinghe pioniert: in 2027 volledig van het gas af met revolutionaire warmtebatterij
-
23 mrt 2026
Tijdelijke verhuizing en verbouwing Dagbehandeling Oncologie
-
19 mrt 2026
Nieuwe SPECT-CT geeft betere en meer duidelijke onderzoeken
-
19 mrt 2026
Meer gezonde jaren voor iedereen: Nij Smellinghe en Hanze tekenen relatieovereenkomst voor structurele verbinding zorg en onderwijs
-
18 mrt 2026
LoveLife Run: hardloopevenement voor kankeronderzoek in Friesland
-
06 mrt 2026
Conditie spieren meten voor gerichte begeleiding patiënt: de Hanze en Nij Smellinghe doen onderzoek
-
06 mrt 2026
‘Het was een zware tijd en toch heb ik alleen positieve herinneringen’