Het afgelopen half jaar is er druk gebouwd op het medewerkersparkeerterrein van Nij Smellinghe. Het resultaat? Twee nieuwe zonnecarports met 1.350 nieuwe zonnepanelen. Samen met de ruim 9.000 andere zonnepanelen verspreid over ons dak en terrein wekken we volop energie op!
Voorbereid op toekomstig energieverbruik
Op jaarbasis leveren de twee nieuwe zonnecarports (1.350 zonnepanelen) ca. 750.000 KWh op. Dit is maar liefst 11% van ons totale jaarverbruik over 2023! Dit staat gelijk aan zo’n 300 huishoudens die gemiddeld 2.500 kilowattuur per jaar verbruiken.
Totaal leveren onze ruim 10.000 zonnepanelen per jaar ruim 3 miljoen KWh op. Dit komt neer op 40% van ons totale jaarverbruik van 2023 en staat gelijk aan 1.200 huishoudens met een gemiddeld verbruik van 2.500 kilowattuur per jaar. In 2030 zijn wij energiepositief. De nieuwe zonnecarports leveren hier een belangrijke bijdrage aan.
Inzet van zonne-energie
De opgewekte energie wordt direct gebruikt voor de apparatuur in het ziekenhuis, zoals tijdens operaties. Op zonnige dagen draait het volledige ziekenhuis, inclusief apparatuur zoals MRI, CT en PET-CT op zonne-energie. Met een totaal van ruim 10.000 zonnepanelen verspreid over ons terrein, zijn wij koploper in zonne-energie in de ziekenhuissector. Iets om trots op te zijn!
Zo werken we samen aan duurzame zorg.
Laatste nieuws
-
02 apr 2026
Aangepaste openingstijden
-
31 mrt 2026
'Raar'is soms iets wat iemand nodig heeft - Column OK-verpleegkundige Fokkeliene Monderman
-
31 mrt 2026
Doe mee met de Longuitdaging!
-
26 mrt 2026
Nij Smellinghe pioniert: in 2027 volledig van het gas af met revolutionaire warmtebatterij
-
23 mrt 2026
Tijdelijke verhuizing en verbouwing Dagbehandeling Oncologie
-
19 mrt 2026
Nieuwe SPECT-CT geeft betere en meer duidelijke onderzoeken
-
19 mrt 2026
Meer gezonde jaren voor iedereen: Nij Smellinghe en Hanze tekenen relatieovereenkomst voor structurele verbinding zorg en onderwijs
-
18 mrt 2026
LoveLife Run: hardloopevenement voor kankeronderzoek in Friesland
-
06 mrt 2026
Conditie spieren meten voor gerichte begeleiding patiënt: de Hanze en Nij Smellinghe doen onderzoek
-
06 mrt 2026
‘Het was een zware tijd en toch heb ik alleen positieve herinneringen’