Gynaecoloog/seksuoloog Esther Nijhuis schrijft regelmatig columns voor het Friesch Dagblad.
In haar column ‘Ongesteld zonder geld’ besteedtEsther aandacht aan menstruatiearmoede. “Vorig jaar had één op de tien vrouwen in Nederland onvoldoende geld om menstruatieproducten te kunnen kopen. In totaal komen de kosten voor menstruatieproducten neer op zes euro per maand, per vrouw, plus de kosten voor pijnstillers. Voor een alleenstaande moeder met twee tienerdochters en minimumloon is dat onbetaalbaar!”
Esther eindigt haar column met een oproep: “Wist je dat iedereen een Menstruatieproducten Uitgifte Punt (MUP) kan beginnen? Zet gewoon een vitrinekast neer op een openbare plek en vul hem met maandverband, tampons en menstruatiecups. Samen maken we Fryslân vrij van menstruatiearmoede!”
Lees de column ‘Ongesteld zonder geld’ in het Friesch Dagblad van maandag 13 februari 2023 of op onze website via de onderstaande knop.
Laatste nieuws
-
21 sep 2026
Gewijzigde loop- en fietsroutes i.v.m. werkzaamheden terrein
-
18 sep 2026
Een werkleven lang verbonden aan Interne geneeskunde
-
17 sep 2026
Praten over poep? Dat helpt écht - Informatiemiddag 'De grote boodschap'
-
17 sep 2026
Scholing neurorevalidatie
-
17 sep 2026
Minisymposium BAAS-zorgpad voor werkgevers en bedrijfsartsen
-
16 sep 2026
“Onze zorg wordt beter als je durft te kijken naar hoe je je werk doet.” - Nijs zomer 2026
-
11 sep 2026
Meer regie voor afasiepatiënten met digitale therapie dankzij donatie Vrienden van Nij Smellinghe
-
10 sep 2026
Vrijwilliger Informatiepunt Nelleke “Het maakt me heel blij wanneer ik een patiënt of bezoeker heb kunnen helpen en zo een deel van de stress die een ziekenhuisbezoek met zich meebrengt heb kunnen wegnemen.”
-
07 sep 2026
Samen een bijdrage leveren aan suïcidepreventie - Wereld Suïcide Preventie Week
-
06 sep 2026
‘Door de revalidatie kreeg ik mijn leven stukje bij beetje terug’