Het inhalen van niet-spoedeisende operaties is begonnen in de Friese ziekenhuizen. In ziekenhuis Nij Smellinghe zetten wij onder meer efficiënte operatie-straatjes in waarmee wij hopen de wachtlijst in de aankomende zes maanden weg te werken. Met een operatie-straatje voer je dezelfde operaties op één dag uit. Hierdoor hoeft een operatiekamer niet elke keer te worden aangepast en kunnen we sneller wisselen van patiënten. Hierdoor kunnen we twee patiënten extra opereren op een dag.
“Blij dat ik mijn vak weer mag uitoefenen”
De Leeuwarder Courant interviewde chirurg Martijn Möllers in ziekenhuis Nij Smellinghe en twee patiënten die op vrijdag 24 september tijdens een operatie-straatje werden geopereerd.
Tijdens de coronapandemie zijn de wachtlijsten in ziekenhuizen toegenomen, zo ook in Nij Smellinghe. Een deel van onze operatiekamers hebben we moeten sluiten om de zorg voor COVID-patiënten op te vangen. Daardoor is een deel van de niet-spoedeisende operaties uitgesteld.
Möllers legt aan de Leeuwarder Courant uit hoe zo’n operatie-straatje in zijn werk gaat. En voelt zich “zo blij als een koe die de wei weer in mag”. “Ik ben blij dat ik mijn vak weer mag uitoefenen, zoveel mogelijk mensen van hun klachten kan afhelpen.”
Hypermoderne, fonkelnieuwe OK-complex
Om de wachtlijsten terug te brengen naar voor de coronapandemie verwacht Nij Smellinghe zo’n zes maanden nodig te hebben. Diverse betrokken afdelingen hebben samen gekeken naar de mogelijkheden om meer operatiecapaciteit te creëren door slimmer te plannen en processen te optimaliseren om zo de wachtzorg in te halen. Een van de voorbeelden is het operatie-straatje.
Dat Nij Smellinghe de uitgestelde zorg overdag kan inhalen is mede te danken aan het hypermoderne, fonkelnieuwe OK-complex, dat in maart is opgeleverd. De zeven operatiekamers - één meer dan in het vervangen complex – worden sinds september allemaal ingezet.
Lees het complete artikel
Het complete interview van Martijn Möllers en de ervaringen van onze twee patiënten, lees je in het premium artikel van de Leeuwarder Courant.
- pdf Operatie-straatjes - Artikel in Leeuwarder Courant (25 september 2021) 776 kB Download
Laatste nieuws
-
31 jul 2025
Radioloog Esther: “Ik vind het belangrijk om mijn kennis over het menselijk lichaam toe te passen”
-
30 jul 2025
De zomereditie van Nijs is er!
-
29 jul 2025
Mijlpaal: eerste fase afdeling Acute Zorg opgeleverd
-
28 jul 2025
Brommers kieken - Column gynaecoloog/seksuoloog Esther Nijhuis
-
17 jul 2025
Diëtist Anne: “Het geeft mij energie wanneer ik merk dat patiënten zich gehoord voelen”
-
15 jul 2025
Ziekenhuis Nij Smellinghe maakt grote duurzame stap met tweede WKO-installatie
-
14 jul 2025
"Vanuit mijn ervaring kom ik op voor de patiënt"
-
14 jul 2025
Weren, Kleren en Smeren: zonbescherming begint bij bewustwording
-
10 jul 2025
Nieuwe ingang voor SEH-patiënten vanaf eind augustus
-
09 jul 2025
Nieuwe expositie in Nij Smellinghe - Tineke van der Berg