Onze afdeling Radiologie werkt sinds kort met een nieuw onderzoekstoestel: de SPECT‑CT. De eerste patiënten zijn inmiddels onderzocht en de reacties zijn positief. Met dit apparaat kunnen we veel nauwkeuriger en uitgebreider onderzoek doen dan met de oude gamma‑camera, die jarenlang in ons ziekenhuis werd gebruikt.
Wat doet de SPECT CT?
De SPECT‑CT maakt foto’s van de werking van organen en weefsels in het lichaam. Denk hierbij aan onderzoek van de nieren, maag, schildklier, lymfeklieren, botten of de hartspier. Door de combinatie van twee technieken (SPECT en CT) worden de beelden duidelijker en kunnen artsen betere diagnoses stellen.
Onderzoeken die wij voorheen moesten laten uitvoeren in andere ziekenhuizen voeren we nu zelf uit. Zo helpen we patiënten vaker dichtbij huis.
Tijdelijke onderzoeksruimte
Op dit moment staat de SPECT‑CT nog in een oude onderzoekskamer. Deze ruimte delen we tijdelijk met een ander apparaat.Daardoor kunnen we niet beide onderzoeksmethoden tegelijkertijd gebruiken. Soms betekent dit dat een onderzoek niet direct ingepland kan worden. We begrijpen dat dit voor sommige patiënten vervelend kan zijn. Daarom informeren wij iedereen zo goed mogelijk over de wachttijden en denken we mee over oplossingen wanneer dat nodig is.
Later dit jaar verhuist de SPECT‑CT naar een nieuw ingerichte ruimte die we nu verbouwen en voorzien van stralingswerende muren. Tijdens de verhuizing zorgen onze partnerziekenhuizen Antonius Sneek en het Martini Ziekenhuis voor de onderzoeken die niet kunnen wachten. We werken al langere tijd prettig samen en kunnen hierdoor patiënten altijd de juiste zorg bieden.
We blijven verbeteren
De komst van de SPECT‑CT is een nieuwe stap in het verbeteren van onze zorg. In de afgelopen jaren hebben we al de PET‑CT in gebruik genomen en in het najaar volgt de nieuwe SPECT‑CT‑ruimte. Zo blijven we investeren in moderne apparatuur en de samenwerking met andere ziekenhuizen.
Laatste nieuws
-
27 mei 2026
Het roer om: Reflecteren tijdens je opname
-
26 mei 2026
Gespecialiseerde zorg voor rug- en nekklachten in Wervelkolomcentrum Fryslân
-
22 mei 2026
Pionier binnen de lymfologische zorg Koninklijk onderscheiden
-
20 mei 2026
Vijf weken op de Kinderafdeling dicht bij huis - Nijs voorjaar 2026
-
20 mei 2026
Aangepaste openingstijden
-
18 mei 2026
Nij Smellinghe legt uit: knie- en heupartrose
-
14 mei 2026
Scholing neurorevalidatie
-
13 mei 2026
Proces voor bloedafnames buiten het ziekenhuis gedigitaliseerd - Nijs voorjaar 2026
-
09 mei 2026
Aangepaste openingstijden
-
07 mei 2026
Denken, gedenken en herdenken - Column Jiska van Soest