Het aantal mensen dat de diagnose kanker krijgt, blijft toenemen. Een PET-CT-scanner speelt een belangrijke rol bij het nauwkeurig kunnen vaststellen van het type kanker en het bepalen van de beste behandelmethode. Sinds juli 2024 beschikt Drachten over zo’n scanner, de tweede in Friesland.
“Een scan laten maken is voor patiënten natuurlijk spannend. We proberen iedereen zo goed mogelijk gerust te stellen, onder meer door uit te leggen wat we doen.”
In de wintereditie van Nijs vertellen Martha de Jong en Marijke Haarsma meer over de nieuwe PET-CT-scanner in Nij Smellinghe. Je leest het op pagina’s 6,7 en 8.
Laatste nieuws
-
21 sep 2026
Gewijzigde loop- en fietsroutes i.v.m. werkzaamheden terrein
-
18 sep 2026
Een werkleven lang verbonden aan Interne geneeskunde
-
17 sep 2026
Praten over poep? Dat helpt écht - Informatiemiddag 'De grote boodschap'
-
17 sep 2026
Scholing neurorevalidatie
-
17 sep 2026
Minisymposium BAAS-zorgpad voor werkgevers en bedrijfsartsen
-
16 sep 2026
“Onze zorg wordt beter als je durft te kijken naar hoe je je werk doet.” - Nijs zomer 2026
-
11 sep 2026
Meer regie voor afasiepatiënten met digitale therapie dankzij donatie Vrienden van Nij Smellinghe
-
10 sep 2026
Vrijwilliger Informatiepunt Nelleke “Het maakt me heel blij wanneer ik een patiënt of bezoeker heb kunnen helpen en zo een deel van de stress die een ziekenhuisbezoek met zich meebrengt heb kunnen wegnemen.”
-
07 sep 2026
Samen een bijdrage leveren aan suïcidepreventie - Wereld Suïcide Preventie Week
-
06 sep 2026
‘Door de revalidatie kreeg ik mijn leven stukje bij beetje terug’