De komende tijd is er een nieuwe expositie te bewonderen in Nij Smellinghe. Deze keer worden de schilderijen van Schilder Lei ofwel Ruud van der Lei getoond.
Hij is een jaar of dertig geleden begonnen met schilderen. Omdat hij het druk had met een fulltime baan en een aantal verbouwingen aan zijn huis (die hij zelf heeft uitgevoerd), bleef er voor deze hobby weinig tijd over.
Toch besloot hij het schilderen later weer op te pakken. Naast zijn baan ervaart hij het schilderen als een creatieve uitlaatklep, waarbij hij op een ontspannen manier zijn gedachten kan laten gaan.
Schilder Lei werkt met acrylverf op plaatmateriaal. In de meeste gevallen is het onderwerp een abstract landschap, waarbij hij zich voorstelt in de natuur en dan wegdroomt. Deze ervaring probeert hij vast te leggen in de schilderijen.
Schilder Lei werkt graag in opdracht. Samen met de klant wordt de afmeting vastgesteld evenals het onderwerp, sfeer en kleuren van het schilderij.
Schilder Lei exposeert vanaf 21 april tot halverwege augustus bij ons in het ziekenhuis (in de gang op route 132).
Laatste nieuws
-
21 sep 2026
Gewijzigde loop- en fietsroutes i.v.m. werkzaamheden terrein
-
18 sep 2026
Een werkleven lang verbonden aan Interne geneeskunde
-
17 sep 2026
Praten over poep? Dat helpt écht - Informatiemiddag 'De grote boodschap'
-
17 sep 2026
Scholing neurorevalidatie
-
17 sep 2026
Minisymposium BAAS-zorgpad voor werkgevers en bedrijfsartsen
-
16 sep 2026
“Onze zorg wordt beter als je durft te kijken naar hoe je je werk doet.” - Nijs zomer 2026
-
11 sep 2026
Meer regie voor afasiepatiënten met digitale therapie dankzij donatie Vrienden van Nij Smellinghe
-
10 sep 2026
Vrijwilliger Informatiepunt Nelleke “Het maakt me heel blij wanneer ik een patiënt of bezoeker heb kunnen helpen en zo een deel van de stress die een ziekenhuisbezoek met zich meebrengt heb kunnen wegnemen.”
-
07 sep 2026
Samen een bijdrage leveren aan suïcidepreventie - Wereld Suïcide Preventie Week
-
06 sep 2026
‘Door de revalidatie kreeg ik mijn leven stukje bij beetje terug’