Ziekenhuis Nij Smellinghe heeft te maken met een gestaag toenemende stroom van het aantal COVID-19 (corona)patiënten, vooral op de verpleegafdelingen. Net als andere ziekenhuizen in Nederland verwachten ook wij nog een flinke toename van coronapatiënten uit de regio en daarbuiten. Om deze toestroom te kunnen opvangen, worden vanaf maandag 19 oktober twee van de zes operatiekamers tijdelijk gesloten. Dit betekent dat patiënten die een afspraak hebben voor een planbare operatie mogelijk gebeld worden dat deze operatie wordt uitgesteld.
Persoonlijk bericht
De patiënt ontvangt persoonlijk bericht wanneer een geplande operatie wordt uitgesteld van de desbetreffende polikliniek.
Spoedzorg en afspraken op poliklinieken gaan door
Een deel van de (geplande) operaties en afspraken op onze poliklinieken gaan vooralsnog door, in het ziekenhuis of digitaal (telefonisch of beeldbellen). Oncologische behandelingen, spoedzorg, verloskundige zorg en zorg die niet kan wachten blijft gewoon doorgaan, net als bij de eerste coronacrisis.
Deel planbare operatieve zorg wordt uitgesteld
De specialist beoordeelt of een operatie medisch noodzakelijk is of medisch verantwoord kan worden uitgesteld. Door maximaal twee operatiekamers van de zes te sluiten schalen wij onze planbare operaties af met ongeveer 25%. Dit besluit is noodzakelijk om het aantal COVID-19 bedden op te schalen en om meer verpleegkundigen en specialisten vrij te maken om coronapatiënten te kunnen opvangen.
Maatschappelijke verantwoordelijkheid
Wij begrijpen dat het voor patiënten vervelend is dat als de operatie wordt uitgesteld. Nij Smellinghe neemt dit besluit, omdat het onze maatschappelijke verantwoordelijkheid is om regionaal en landelijk onze capaciteit zo goed mogelijk in te zetten voor coronapatiënten en de reguliere zorg daar waar kan door te laten gaan.
Laatste nieuws
-
07 aug 2025
Noordelijke ziekenhuizen verbeteren samen de zorg voor patiënten met een chronische darmziekte
-
31 jul 2025
Radioloog Esther: “Ik vind het belangrijk om mijn kennis over het menselijk lichaam toe te passen”
-
30 jul 2025
Plezier in beweging bij COPD met de longuitdaging - Nijs zomer 2025
-
30 jul 2025
De zomereditie van Nijs is er!
-
29 jul 2025
Mijlpaal: eerste fase afdeling Acute Zorg opgeleverd
-
28 jul 2025
Brommers kieken - Column gynaecoloog/seksuoloog Esther Nijhuis
-
17 jul 2025
Diëtist Anne: “Het geeft mij energie wanneer ik merk dat patiënten zich gehoord voelen”
-
15 jul 2025
Ziekenhuis Nij Smellinghe maakt grote duurzame stap met tweede WKO-installatie
-
14 jul 2025
"Vanuit mijn ervaring kom ik op voor de patiënt"
-
14 jul 2025
Weren, Kleren en Smeren: zonbescherming begint bij bewustwording