Op woensdag 18 november 2026 organiseert de IC Nazorgpoli van ziekenhuis Nij Smellinghe in samenwerking met de Friese ziekenhuizen een IC-café voor mensen die op de Intensive Care (IC) hebben gelegen en hun naasten.
Het thema is ‘verlies van controle’. U bent van harte uitgenodigd om het IC-café te bezoeken.
Praktische informatie
- Datum: Woensdag 18 november 2026
- Tijd: 15.00 – 17.00 uur, inloop (met koffie en thee) vanaf 14.30 uur
- Locatie: Nij Smellinghe, Auditorium/Erasmuszaal (presentatie) en Werkcafé (in gesprek met elkaar)
IC-café: Ontmoetingsplek
Het IC-café is een ontmoetingsplek voor mensen die op de IC hebben gelegen en hun naasten. Er is ruimte voor bezoekers om onderling ervaringen te delen. Daarnaast delen experts en ervaringsdeskundigen hun kennis en eigen ervaringen. Het IC-café wordt georganiseerd door de IC Nazorgpoli’s van de vier Friese ziekenhuizen, iedere keer op één van de ziekenhuislocaties.
Programma
- 14.30– 15.00 uur: Inloop
- 15.00 – 15.05 uur: Welkomstwoord
- 15.05 – 15.35 uur: Twee presentaties; fysiotherapeut Marcel van der Veen en Geestelijke verzorger Taeke Hoekstra
- 15.35 – 15.45 uur: Vragen uit het publiek
- 15.45 – 16:15 uur: Vraaggesprek met een voormalig IC-patiënt
- 16.15 – 17.00 uur: Ervaringen uitwisselen met lotgenoten en professionals in het werkcafé
- 17.00 uur: Afronding
Het IC-café is gratis te bezoeken. U kunt zich aanmelden via www.nijsmellinghe.nl/ic-cafe. U kunt zich aanmelden met maximaal drie personen. Er staan hapjes en drankjes klaar.
Heeft u een vraag? Mail dan naar n.Intensivecare@nijsmellinghe.nl.
We hopen u woensdag 18 november bij het IC-café te zien en te spreken!
Hartelijke groet,
Team Nazorgpoli IC ziekenhuis Nij Smellinghe
Mede namens Antonius Ziekenhuis Sneek en Frisius Medisch Centrum