Wat doen wij in Nij Smellinghe?
Ziekenhuis Nij Smellinghe heeft overleg met GGD, RIVM en andere ziekenhuizen in de regio. In het ziekenhuis hebben we afspraken over wat we doen als we een patiënt binnen krijgen die (mogelijk) het nieuwe coronavirus bij zich draagt. Dit protocol wordt continu bijgehouden en aangevuld. Om eventuele besmetting te voorkomen, geven onze zorgverleners tijdelijk geen hand aan patiënten en bezoekers. Daarnaast vragen we patiënten en bezoekers met nadruk om vaker hun handen te wassen, te hoesten/niezen in hun elleboog en gebruik te maken (eenmalig) van papieren zakdoekjes. Handhygiëne is namelijk de belangrijkste maatregel om het risico van overdracht te verminderen.
Uw bezoek aan het ziekenhuis
Heeft u koorts of een koortsig gevoel met luchtwegklachten (hoesten of kortademigheid)?
Kom dan NIET naar het ziekenhuis voor een afspraak en/of bezoek. Neem contact op met desbetreffende afdeling/polikliniek.
Voorkomen
Er zijn simpele maatregelen die je kunt nemen om verspreiding van een virus te voorkomen. Deze maatregelen gelden voor alle virussen die griep en verkoudheid kunnen veroorzaken:
- Schud geen handen
- Was je handen regelmatig
- Hoest en nies in de binnenkant van je elleboog
- Gebruik papieren zakdoekjes, eenmalig.
Vragen over het coronavirus?
Heeft u vragen over coronavirus? Bekijk dan de veelgestelde vragen en antwoorden op de website van het RIVM of bel het landelijke informatienummer 0800-1351.
Heeft u vragen over uw eigen gezondheid? Bel uw huisarts of GGD Fryslân via het nummer 088 22 99 222. Op werkdagen bereikbaar van 8.00 tot 17.00 uur.
Laatste nieuws
-
21 sep 2026
Gewijzigde loop- en fietsroutes i.v.m. werkzaamheden terrein
-
18 sep 2026
Een werkleven lang verbonden aan Interne geneeskunde
-
17 sep 2026
Praten over poep? Dat helpt écht - Informatiemiddag 'De grote boodschap'
-
17 sep 2026
Scholing neurorevalidatie
-
17 sep 2026
Minisymposium BAAS-zorgpad voor werkgevers en bedrijfsartsen
-
16 sep 2026
“Onze zorg wordt beter als je durft te kijken naar hoe je je werk doet.” - Nijs zomer 2026
-
11 sep 2026
Meer regie voor afasiepatiënten met digitale therapie dankzij donatie Vrienden van Nij Smellinghe
-
10 sep 2026
Vrijwilliger Informatiepunt Nelleke “Het maakt me heel blij wanneer ik een patiënt of bezoeker heb kunnen helpen en zo een deel van de stress die een ziekenhuisbezoek met zich meebrengt heb kunnen wegnemen.”
-
07 sep 2026
Samen een bijdrage leveren aan suïcidepreventie - Wereld Suïcide Preventie Week
-
06 sep 2026
‘Door de revalidatie kreeg ik mijn leven stukje bij beetje terug’