Onderwijs, het bedrijfsleven en de gemeente Smallingerland zetten samen de eerste stappen voor het ontwikkelen van een Campus Drachten. De Campus gaat zich richten op zorgtechnologie en hightech innovatie. Burgemeester Rijpstra: “De oprichting van Campus Drachten markeert een belangrijk moment voor de gemeente Smallingerland. Het laat zien dat wij toegewijd zijn aan innovatie en onderwijs, dit is een stap voorwaarts in het versterken van onze lokale economie en gemeenschap.”
De initiatiefnemers van dit project zijn het Innovatiecluster Drachten, Philips Drachten, Rijksuniversiteit Groningen, NHL Stenden, Firda, ziekenhuis Nij Smellinghe en de gemeente Smallingerland. Zij werken nauw samen voor de ontwikkeling van de Campus Drachten.
Zorg en Hightech
De Campus Drachten zal zich richten op zorgtechnologie en hightech innovatie, waarbij de samenwerking tussen partners essentieel is. Deze gemeenschappelijke inzet draagt bij aan de maatschappelijke opgaven in Noord-Nederland. Enerzijds door met innovatie en efficiëntie in de zorgsector de zorgvraag terug te dringen. Daardoor kan met minder middelen meer bereikt worden. Anderzijds door wetenschap en industrie te verbinden om de noordelijke economische structuur te versterken. Dit draagt bij aan de economische groei en ontwikkeling in de regio.
De Campus Drachten bouwt voort op bestaande initiatieven in Drachten en omgeving, gericht op het samenbrengen van krachten voor een impactvolle verandering.
Lees het volledige persbericht op de website van gemeente Smallingerland via deze link.
Laatste nieuws
-
31 jul 2025
Radioloog Esther: “Ik vind het belangrijk om mijn kennis over het menselijk lichaam toe te passen”
-
30 jul 2025
De zomereditie van Nijs is er!
-
29 jul 2025
Mijlpaal: eerste fase afdeling Acute Zorg opgeleverd
-
28 jul 2025
Brommers kieken - Column gynaecoloog/seksuoloog Esther Nijhuis
-
17 jul 2025
Diëtist Anne: “Het geeft mij energie wanneer ik merk dat patiënten zich gehoord voelen”
-
15 jul 2025
Ziekenhuis Nij Smellinghe maakt grote duurzame stap met tweede WKO-installatie
-
14 jul 2025
"Vanuit mijn ervaring kom ik op voor de patiënt"
-
14 jul 2025
Weren, Kleren en Smeren: zonbescherming begint bij bewustwording
-
10 jul 2025
Nieuwe ingang voor SEH-patiënten vanaf eind augustus
-
09 jul 2025
Nieuwe expositie in Nij Smellinghe - Tineke van der Berg