"Heeft u nog chocoladepaaseitjes over? Dan kunt u, als u volgende week bij de huisarts komt, mooi een zakje paaseitjes bij de dokter afgeven. Op 8 april begint namelijk de week van de overgang. Wat heeft dat met paaseitjes te maken? Vrouwen worden opgeroepen om hun huisarts te trakteren op een zak paaseitjes. Het is een ludieke manier om aandacht te vragen voor het feit dat hun eigen eitjes op een gegeven moment op zijn, en dat er geen winkel is waar ze nieuwe kunnen kopen."
In haar column ‘Een zak paaseitjes voor de huisarts’ vertelt Esther ons meer over het effect van de overgang op eicellen en hormonen. "De huisarts heeft de macht om hormonen voor te schrijven om het tekort aan oestrogeen en progesteron door de teruglopende eicelvoorraad van een vrouw weer aan te vullen."
Gynaecoloog/seksuoloog Esther Nijhuis schrijft regelmatig columns voor het Friesch Dagblad. Lees de volledige column ‘Een zak paaseitjes voor de huisarts' in het Friesch Dagblad van dinsdag 2 april of op onze website via de onderstaande knop.
Laatste nieuws
-
31 jul 2025
Radioloog Esther: “Ik vind het belangrijk om mijn kennis over het menselijk lichaam toe te passen”
-
30 jul 2025
De zomereditie van Nijs is er!
-
29 jul 2025
Mijlpaal: eerste fase afdeling Acute Zorg opgeleverd
-
28 jul 2025
Brommers kieken - Column gynaecoloog/seksuoloog Esther Nijhuis
-
17 jul 2025
Diëtist Anne: “Het geeft mij energie wanneer ik merk dat patiënten zich gehoord voelen”
-
15 jul 2025
Ziekenhuis Nij Smellinghe maakt grote duurzame stap met tweede WKO-installatie
-
14 jul 2025
"Vanuit mijn ervaring kom ik op voor de patiënt"
-
14 jul 2025
Weren, Kleren en Smeren: zonbescherming begint bij bewustwording
-
10 jul 2025
Nieuwe ingang voor SEH-patiënten vanaf eind augustus
-
09 jul 2025
Nieuwe expositie in Nij Smellinghe - Tineke van der Berg