“Je probeert als ziekenhuis de voordeur van je systemen zo complex mogelijk op slot te zetten, zodat hackers niet kunnen binnenkomen’, vertelt Jelmer Modderman, IT Security Manager binnen Nij Smellinghe tijdens een informatiebijeenkomst voor medewerkers over cybersecurity en informatiebeveiliging. Een onderwerp dat helaas niet meer weg te denken is in onze huidige maatschappij.
Cybersecurity is zo belangrijk omdat het de veiligheid van patiënten en medewerkers beschermt tegen de gevolgen van cyberaanvallen. Want eerlijk, je moet er toch niet aan denken dat hackers toegang krijgen tot patiëntgegevens of andere vertrouwelijke informatie. Het is daarom essentieel dat medewerkers in de zorg op de hoogte zijn van de gevaren van hackers en weten hoe ze zichzelf en hun patiënten kunnen beschermen tegen cyberaanvallen.
Over hoe je de risico’s kan verminderen laat Eric Annema, CISO (Chief Information Security Officer) bij Nij Smellinghe, zien en geeft praktische tips aan onze zorgprofessionals. “Het maakt hackers niet uit dat jij in een ziekenhuis bent, hacken is een commerciële business geworden ” zo vertelt hij “en dat maakt het zo gevaarlijk”.
Eric en Jelmer werken veel samen rondom digitale veiligheid, zo gaven zij een uitgebreid interview bij samenwerkingspartij CrowdStrike. In de video ‘Nij Smellinghe: patient data must be protected’ van CrowdStrike kun je dit bekijken en luisteren.
Laatste nieuws
-
02 apr 2026
Aangepaste openingstijden
-
31 mrt 2026
'Raar'is soms iets wat iemand nodig heeft - Column OK-verpleegkundige Fokkeliene Monderman
-
31 mrt 2026
Doe mee met de Longuitdaging!
-
26 mrt 2026
Nij Smellinghe pioniert: in 2027 volledig van het gas af met revolutionaire warmtebatterij
-
23 mrt 2026
Tijdelijke verhuizing en verbouwing Dagbehandeling Oncologie
-
19 mrt 2026
Nieuwe SPECT-CT geeft betere en meer duidelijke onderzoeken
-
19 mrt 2026
Meer gezonde jaren voor iedereen: Nij Smellinghe en Hanze tekenen relatieovereenkomst voor structurele verbinding zorg en onderwijs
-
18 mrt 2026
LoveLife Run: hardloopevenement voor kankeronderzoek in Friesland
-
06 mrt 2026
Conditie spieren meten voor gerichte begeleiding patiënt: de Hanze en Nij Smellinghe doen onderzoek
-
06 mrt 2026
‘Het was een zware tijd en toch heb ik alleen positieve herinneringen’