Nij Smellinghe en Menzis slaan de handen ineen om de gezondheidszorg in de regio te versterken. Het tweejarig zorgcontract geeft een goede basis om toekomstbehendig te zijn om zo de uitdagingen in de zorg aan te gaan. Deze samenwerking is van belang voor beide partijen en staat garant voor kwalitatieve, betaalbare en toegankelijke medisch specialistische zorg voor de inwoners van Oost-Friesland, West-Groningen en Noordwest-Drenthe.
Goede basis voor veranderend zorglandschap
De zorgvraag neemt toe door de vergrijzing en wordt steeds complexer. De arbeidsmarkt staat sterk onder druk en de kwaliteitseisen en volumenormen nemen toe. Dit vraagt om een toekomstbehendig ziekenhuis dat doorontwikkelt en bestand is tegen het veranderende zorglandschap. Het meerjarencontract met Menzis is hierin een goede investering om zo de zorg te kunnen blijven garanderen. Voor de inwoners in de regio betekent dit contract dat Menzis blijft investeren in hoogwaardige zorg en het verlagen van wachttijden.
Meer patiënten uit Groningen te behandelen
Bert Kleinlugtenbeld, voorzitter Raad van Bestuur bij Nij Smellinghe, benadrukt: “Steeds meer patiënten uit de provincie Groningen weten Nij Smellinghe te vinden. Wij staan voor kwalitatief goede medische zorg in de volle breedte. Dit contract biedt de mogelijkheid om meer patiënten uit onder andere de regio Groningen te behandelen.”
Wilja Strating, Manager Regionale Zorg Noord & Oost bij Menzis, voegt toe: “Onze samenwerking met Nij Smellinghe is gebaseerd op gedeelde waarden over kwaliteit, toegankelijkheid en passend gebruik van ziekenhuiszorg. Daarom benut Menzis voor haar verzekerden optimaal de capaciteit die Nij Smellinghe biedt. We bouwen aan een gezondere toekomst, samen met Nij Smellinghe.”
Bijna met alle zorgverzekeraars een contract
Ziekenhuis Nij Smellinghe heeft met bijna alle zorgverzekeraars een contract afgesloten voor de vergoeding van zorg in 2024. Met coöperatie VGZ (o.a. Univé, Bewuzt, IZA, Promovendum, ZEKUR) lopen de onderhandelingen nog. Bekijk hier meer informatie over de contracten met zorgverzekeraars 2024.
Laatste nieuws
-
21 sep 2026
Gewijzigde loop- en fietsroutes i.v.m. werkzaamheden terrein
-
18 sep 2026
Een werkleven lang verbonden aan Interne geneeskunde
-
17 sep 2026
Praten over poep? Dat helpt écht - Informatiemiddag 'De grote boodschap'
-
17 sep 2026
Scholing neurorevalidatie
-
17 sep 2026
Minisymposium BAAS-zorgpad voor werkgevers en bedrijfsartsen
-
16 sep 2026
“Onze zorg wordt beter als je durft te kijken naar hoe je je werk doet.” - Nijs zomer 2026
-
11 sep 2026
Meer regie voor afasiepatiënten met digitale therapie dankzij donatie Vrienden van Nij Smellinghe
-
10 sep 2026
Vrijwilliger Informatiepunt Nelleke “Het maakt me heel blij wanneer ik een patiënt of bezoeker heb kunnen helpen en zo een deel van de stress die een ziekenhuisbezoek met zich meebrengt heb kunnen wegnemen.”
-
07 sep 2026
Samen een bijdrage leveren aan suïcidepreventie - Wereld Suïcide Preventie Week
-
06 sep 2026
‘Door de revalidatie kreeg ik mijn leven stukje bij beetje terug’