Inhoudsopgave
Het onderzoek
Hoe uw onderzoek in zijn werk gaat.
DEXA-scan
Met een DEXA-scan, of botdichtheidsmeting, wordt er gekeken naar de hoeveelheid kalk in uw botten. Dit wordt gedaan met behulp van röntgenstraling.
Met een DEXA-scan wordt onderzocht of er bij u sprake is van botontkalking. Het onderzoek kan ook worden uitgevoerd om het resultaat van een behandeling te meten.
Na het onderzoek
Geen nazorg, risico’s of complicaties

Na dit onderzoek hoeft u verder niks te doen. Er zijn geen risico’s en er is geen kans op complicaties.
De uitslag van het onderzoek

De uitslag kunnen we niet direct met u bespreken, omdat alle beelden eerst zorgvuldig worden bekeken.
Nadat de beelden zijn bekeken en beoordeeld, bespreekt uw arts de uitslag van het onderzoek met u op een later tijdstip.
Als u via de huisarts verwezen bent, is de uitslag gewoonlijk twee dagen later bij de huisarts beschikbaar.