"Is het nou al klaar, zuster? Eh, dokter? Eh… Dank u wel! Dat viel me mee!” En dan keert ze zich naar mijn collega: „En u ook bedankt, dokter… eh… broeder?” Mijn collega en ik kijken elkaar even over de patiënte heen aan. Terwijl ik de materialen opruim en mijn handschoenen uit trek, legt mijn collega aan mevrouw uit dat wij allebei geen dokter zijn, maar ook geen verpleegkundigen.
Wij zijn MBB’er: Medisch Beeldvormings- en Bestralingsdeskundige. En wij hebben allebei echografie als specialisatie. Een niet zo bekend, maar wel heel leuk beroep! Als ze even later aangekleed, voorzien van instructies, en opgelucht de kamer verlaat zegt ze: „Nou, tot ziens dan, dok.. eh… zu… Ach wat! Ik zeg tóch maar gewoon dokter tegen jullie! Ik vind het gewoon zo knap allemaal!” Ze laat mijn collega en mij achter met een brede grijns op onze gezichten
MBB'er Jiska van Soest van de afdeling Radiologie schrijft regelmatig columns voor het Friesch Dagblad.
Laatste nieuws
-
11 sep 2026
Meer regie voor afasiepatiënten met digitale therapie dankzij donatie Vrienden van Nij Smellinghe
-
10 sep 2026
Vrijwilliger Informatiepunt Nelleke “Het maakt me heel blij wanneer ik een patiënt of bezoeker heb kunnen helpen en zo een deel van de stress die een ziekenhuisbezoek met zich meebrengt heb kunnen wegnemen.”
-
07 sep 2026
Samen een bijdrage leveren aan suïcidepreventie - Wereld Suïcide Preventie Week
-
06 sep 2026
‘Door de revalidatie kreeg ik mijn leven stukje bij beetje terug’
-
03 sep 2026
Samen bouwen aan een onvergetelijk festival
-
02 sep 2026
Grip op ICT-wijzigingen - Nijs zomer 2026
-
27 aug 2026
Verpleegkundige Ester Veenstra “Een belangrijk hoogtepunt aan mijn werk is dat de patiënt dankzij de zorg die ik heb geleverd weer vooruitgang laat zien”
-
27 aug 2026
Scholing neurorevalidatie
-
21 aug 2026
Nationaal Prehabilitatiecongres 4 en 5 november in Drachten: het eerlijke verhaal van spreekkamer naar woonkamer
-
19 aug 2026
5.700 m2 aan duurzame gevels zorgen voor aanzienlijk minder energieverbruik - Nijs zomer 2026